3 نکته برای استفاده بهتر از کوادکوپتر دوربین‌دار

استفاده حرفه ای از کوادکوپتر دوربین‌دار گرچه ثبت تصاویر هوایی از همیشه آسان‌تر شده؛ اما لازم است نکاتی را رعایت کنیم تا از طرفی کیفیت تصاویر خود را به بالاترین سطح برسانیم و از طرف دیگر کوادکوپتر دوربین‌دار خود را سالم نگه‌داریم. کوادکوپتر دوربین‌دار یک وسیله عالی برای ضبط تصاویر و گرفتن عکس‌های حرفه‌ای است و البته نیازی به آموزش حرفه‌ای ندارد و تنها لازم است چند نکته کوچک را رعایت کنید.

با وجود کواد­کوپتر دوربین­دار، ثبت تصاویر هوایی آسان­تر از همیشه شده ­است. در سال­های نه­چندان دور، ثبت چنین نماهایی دردسر­های­ عجیب خودش را داشت. از برنامه­ریزی برای پرواز هلی­کوپتر و سایر امکانات پرواز گرفته تا چرخش دَوَرانی هلی­کوپتر و ایجاد مشکل در ثبت تصاویر مختلف…

حالا که کواد­کوپتر دوربین­دار در اختیار شما قرار دارد، می­توانید بدون نگرانی تصاویر دل‌خواه خود را به بهترین شکل ­ممکن بررسی و ثبت کنید. نکته‌هایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم­ کرد به شما این امکان را می­دهد که از کواد­کوپتر خود بهترین تصویر را بگیرید و عمر دستگاه خود را بالا ببرید.

1 ـ قبل از تصویر برداری با کوادکوپتر دوربین‌دار دکوپاژ کنید

حرفه­ای‌ها برای لحظه لحظه تصویر خود برنامه دارند. دکوپاژ یکی از مراحل مهم  فیلم­سازی است که شامل برنامه­ریزی برای هر تصویر، انتخاب اندازه نما، نحوه­ حرکت تصویر و … می­شود. اما شما لازم نیست تمام مراحل دکوپاژ را برای تصویر­ خود انجام دهید. همین کافی­­ است که قبل از پرواز­­ دادن به کواد­کوپتر دوربین­دار برنامه­ریزی داشته باشید و بدانید از منظره­ای که در­ آن قرار دارید چه چشم­اندازی می‌خواهید. با این کار لازم نیست کواد­کوپتر را پرواز ­دهید تا منظره­­ دل‌خواه را پیدا­ کنید. شما به‌صورت ذهنی می‌دانید چه­ می­خواهید. حالا کافی است کواد­کوپتر دوربین­دار خود را در همان نقطه مستقر نموده و با اندک تغییر به نتیجه مطلوب برسید. اهمیت این روش در آن است که زمان شما و باطری کوادکوپتر بیش‌تر صرف گرفتن تصویر می‌شود تا پیدا کردن منظره و چشم انداز.    

   

2 ـ به اصول عکاسی و تصویربرداری کواد­کوپتر دوربین­دار خود  مسلط شوید

شاید دیده ­باشید شخصی با کوادکوپتر دوربین­دار شبیه به شما، تصاویر خیره­کننده­ای ثبت می­کند که در حالت عادی امکان­پذیر نیست. اما راز چنین­ تصاویری خارج از تسلط شما به ابزار و دانش مربوط به حرفه­ی خود نیست. مسلط بودن به تمام مراحل زیر، باعث می‌شود بهره­گیری شما از کوادکوپتر تا سطح زیادی افزایش پیدا کند.                                                                                                                               

  • تسلط به کوادکوپتر جدا از کمکی که به خلق­ تصویر می‌کند؛ عمر دستگاه­تان را­ نیز افزایش می­دهد. با توجه به مدل­ دستگاه خود باید بدانیم کدام سطح از باطری وقت فرود است. اگر کواد­کوپتر دوربین­دار خود را تا آخرین سطح در پرواز نگه­داریم ممکن است شارژ لازم برای فرود باقی ­نماند و منجر به سقوط کوادکوپتر شود.
  • تسلط به عکاسی و تصویربرداری شما را قادر می­سازد تا با کواد­کوپتر دوربین­دار خود از ساده‌ترین چشم‌اندازها نماهای خیره­کننده و مهیج خلق کنید. به این دلیل که خود را به ریزبینی عادت داده‌اید و کوچک‌ترین مکان­ها و منظره­‌ها برای شما انباشتی از ایده‌ها را به‌همراه دارد. قانون یک‌سوم، ترکیب­بندی تصویر، استفاده از تقارن­ها و بقیه اصول تصویربرداری در اختیار شماست تا ایده­های خود را همان­گونه که در ذهن‌تان شکل گرفته اجرا کنید.

   

 چند نکته تکمیلی در خلق تصویر با کوادکوپتر دوربین­دار

  • استفاده از فیلترهایی چون فیلتر ND می­تواند کیفیت تصویر شما را در شرایط مختلف نوردهی بهبود ببخشد.
  • همیشه لازم نیست کوادکوپتر دوربین‌دار را تا ارتفاع زیاد بالا ببرید تا به تصویر دلخواه برسید. خلاقیت به‌خرج دهید و ارتفاعات مختلف یک سوژه را بررسی کنید.
  • رسیدن به تصویر مطلوب در آفتاب شدید ظهر کار سختی است. در واقع بهترین زمان برای تصویربرداری اوایل صبح و عصر است. در این زمان شکل سایه‌ها و نور تابیده به  منظره‌ها  برای خلق بهترین تصاویر مهیاست.http://www.pishgamanrcir

                                                

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *